VALLÁSOK ÉS EZOTÉRIA

"Minden, amit megtanultam és megismertem, lépésről lépésre közelebb vitt Istenhez. Ma már megingathatatlan meggyőződésem, hogy létezik Gondviselő. Csak abban hiszek, amit biztosan tudok. Ez kiküszöböli a hit szükségességét." Carl Gustav Jung

                 kalmos.jpg

                    Mire jó a Kálmos?

Erősítő hatása miatt a kálmosgyökér nemcsak az emésztőrendszer általános gyengesége, gyomor és bélfelfúvódás, valamint hasi fájdalomrohamok esetén használható, de segít mirigy-megbetegedések és köszvny ellen is. A gyökér rendkívül nagy mértékben elősegíti a nehezen emésztő gyomor és bél nyáktalanítását.Anyagcsere és bélrenyheség esetén épp úgy ajánlható, mint sápadtság  és vízkór esetén.

 

A rendkívül sovány emberek, akik nem a megfelelő táplálék hiánya miatt veszítettek a súlyukból,kálmosgyökérteát igyanak és időnként vegyenek teljes fürdőt, amibe kálmost tesznek. A ­kálmosgyökér megszünteti az étvágytalanságot, hatásos vesekárosodásnál is, és megfelelő szer az egész test megtisztításához. Teája alkalmas még a gyerekek lisztérzékenységének a gyógyítására is, ez a betegség az utóbbi időben egyre gyakrabban lép föl.

 

A szárított gyökér, ha lassan rágjuk szét, segít a dohányosoknak leszokni a dohányzásról. A gyengénlátók látása javul, ha kálmosgyökér frissen facsart levévei többször bekenjük a szemhéjat. Néhány percig tartsuk rajta, majd hideg vízzel mossuk le.

Alkalmazása az ősi Indiában

A kálmos a védák bölcseinek legközismertebb gyógynövénye. Fiatalítja az agyat és az idegrendszert, növeli a fogékonyságot, pontossá teszi a memóriát és fokozza a figyelmet. A legjobbelmefejlesztő gyógynövényként tartják számon, szívesen társítják a Brámival (Gotu Kola, Centella Asiatica) e célból. Fiatalítóan hat a Váta és Kapha típusokra. Kiszűri a szövetekből a megtelepedett toxinokat. Tulajdonsága Sattvai, azaz a fény, világosság, tisztaság minőségét hordozó, kiegyensúlyozott energiák képviselője.

 

Javallatok: Megfázások, köhögés, asztma, fejüregi fájdalmak, gyulladások, sokk, kóma, epilepszia, emlékezetvesztés, hisztéria, süketség, idegzsába

  • Teakészítés: a kálmosgyökértea hideg vizes áztatással készül. Egy csapott kávéska­nál kálmosgyökeret 1/4 liter vízben éjszakára beáztatunk. Másnap kicsit felmelegít­jük és leszűrjük.
  • Friss lé: gondosan megtisztítjuk a frissen szedett kálmosgyökeret és azon nedvesen kifacsarjuk a levét gyümölcs-centrifugával.
  • Teljes fürdő: kb. 200 gramm kálmosgyökeret éjszakára hidegen beáztatunk 5 liter vízbe. Másnap felforraljuk, állni hagyjuk és hozzáadjuk a fürdővízhez
     

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 79
Tegnapi: 96
Heti: 175
Havi: 1 582
Össz.: 966 859

Látogatottság növelés
Oldal: Gyógynövények:Kálmos a gyomor betegségeire
VALLÁSOK ÉS EZOTÉRIA - © 2008 - 2024 - spiritizmus.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »